Již přes 20 let vytváříme programy směřující ke snížení
recidivy, tím šetříme prostředky daňových poplatníků
a přispíváme k bezpečí ve společnosti.

EN

Chcete dostávat novinky emailem?

Pohovory nanečisto

Stalo se

Foto

Mediální výstupy

NÁRODNÍ CENA KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ 2015 ZA POHOVORY NANEČISTO!

S radostí Vám oznamujeme, že jsme s projektem POHOVORY NANEČISTO získali NÁRODNÍ CENU KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ 2015, a to konkrétně za spolupráci mezi jednotlivými aktéry na trhu práce!!! :o) Děkujeme tímto všem 142 účastníkům (65 klientům, 72 zaměstnavatelům ze 47 firem i 5 zástupcům státní správy), kteří se celkem jedenácti kol Pohovorů nanečisto v letech 2013 - 2014 účastnili! Jen díky vám je takové ocenění možné :o)Pohovory nanečisto

Řada klientů Pracovní agentury RUBIKON má mnoho zajímavých pracovních zkušeností či kvalifikaci, kterou mohou nabídnout potencionálnímu zaměstnavateli. Často ovšem postrádají dovednost sebeprezentace a některým uchazečům schází odvaha hovořit o své trestní minulosti. Všem těm jsou pak určeny Pohovory nanečisto. Inspirací nám byla naše londýnská partnerská organizace Working Chance. Poprvé se Pohovory nanečisto konaly v červnu roku 2013 a za dobu jejich realizace se je podařilo plně implementovat do poradenského procesu Pracovní agentury RUBIKON.

Uchazeči dostanou příležitost si vyzkoušet několik simulovaných pohovorů s reálnými zaměstnavateli z řad společností, které s RUBIKON Centrem spolupracují. Dostane se jim tak cenné zpětné vazby, kterou mohou využít při skutečném přijímacím pohovoru. Ačkoli účelem Pohovorů nanečisto není kandidáty u zúčastněných společností zaměstnat, nejednou některý z uchazečů během tréninkového pohovoru zaměstnavatele zaujal natolik, že dostal skutečnou nabídku práce. Stalo se tak u 10 % kandidátů. Celkem se Pohovorů nanečisto zúčastnilo 58 kandidátů Pracovní agentury RUBIKON a 71 zástupců ze zaměstnavatelských řad (41 firem). Z celkového počtu zúčastněných uchazečů posléze nalezlo zaměstnání 71 %, což je 49 osob.
Řekli o Pohovorech nanečisto

„Všechny životopisy Pohovorů nanečisto si beru s sebou do firmy a předám je naší personalistce, aby je zadala do naší databáze. Pokud se vyskytne volná pracovní pozice, budeme tyto uchazeče kontaktovat. Všech pět kandidátů pro mě bylo zajímavých, a kdybych pro ně měl odpovídající pozici, zkusil bych to s nimi.“ (Tomáš Volek, TV Facility Group, a. s.)

„Až dnes jsem měl prvně příležitost otevřeně mluvit se zaměstnatelem o své trestní minulosti, dříve jsem se tomu vyhýbal. Teď již vím, že je dobré o této etapě mého života hovořit, a že odezva nemusí být nutně negativní. To je pro mě opravdu cenná zkušenost.“ (Stanislav, kandidát Pracovní agentury RUBIKON)

„Nikdy dříve jsem na pohovoru nebyl a tato zkušenost mě velmi uklidnila a dodala mi sebedůvěru!“

(Jiří, kandidát Pracovní agentury RUBIKON)