Již přes 20 let vytváříme programy směřující ke snížení
recidivy, tím šetříme prostředky daňových poplatníků
a přispíváme k bezpečí ve společnosti.

EN

Chcete dostávat novinky emailem?

Petr

Z lodního kapitána se stal vězeň. A z něho pak nezaměstnaný propuštěný. Díky své silné motivaci opět stát na vlastních nohou a pomoci Pracovní agentury RUBIKON je nyní Petr z hluboké vody zpět na palubě, tentokrát však autobusu linky 165.

Více...

Nemám svatozář. Mám práci.

Ročně je „na svobodu“ propuštěno průměrně 13 200 vězňů.
30 % z nich chce pracovat.
Šanci má však jen 10 %.

Více...

Daniela, 43 let

Ze zdravotní sestřičky narkomankou a drogovou dealerkou. Za čtyři roky, které strávila ve vězení, se změnilo tolik věcí, že si najednou nevěděla rady ani při cestě městskou hromadnou dopravou. Těžiště dosavadní pracovní praxe: distribuce drog… Reference: výkon trestu… Dnes je z Daniely úspěšná dispečerka taxislužby, pro kterou je její práce radostí. Chcete vědět, jak se jí to povedlo?

Více...

Nemám svatozář. Mám práci.

Ročně je „na svobodu“ propuštěno průměrně 13 200 vězňů.
30 % z nich chce pracovat.
Šanci má však jen 10 %.

Více...

Jana

Co se stane, když Vám párkrát nepřijde výplata a necháte plavat nezaplacené alimenty, a jaké to je vracet se po noční směně do stanu v odlehlé části města. Příběh Jany, která na svůj šťastný život teprve čeká.

Více...

Zpět na vlastních nohou

O tom, jak to může dopadnout, když se život už v mládí chytne „za špatný konec“, a jak je důležitá druhá šance, vypráví Aleš, klient Pracovní agentury RUBIKON.

Více...

Jaroslav

Jarin, jak mu říkají přátelé, se narodil v malé moravské vesnici jako prostřední ze tří sourozenců. Na základní škole trochu zlobil, ale ne víc, než jiní kluci. V osmé třídě přišel čas, aby se Jaroslav rozhodl, čím se půjde učit. „Rodiče chtěli, abych byl řezník jako děda, tak jsem si řekl, proč ne, stejně jsem ve čtrnácti neměl tušení, co bych mohl nebo měl dělat“.

Více...

V 51 letech znovu začínám

Celkem normální holka – střední na strojárně, slušná práce, manžel a dvě děti a pak … leckdy stačí jedna jediná chyba … a už se to veze … Životní restart po padesátce vypráví Zdeňka H., klientka Pracovní agentury RUBIKON.

Více...

Markéta, 40 let

Dívka s tváří jako z renesančního obrazu ze vzdělané rodiny, která více než po studiu toužila po kariéře servírky. Divoká 90. léta, drogy, sex a peníze.

Více...

Práce – pevná půda pod nohama

Jak se hledá práce se záznamem v trestním rejstříku? Podívejte se na příběh Nadi...

Více...

Pavel

Tisíc a jeden pokus o výskok z drogového kolotoče. Tisíc a jedno zklamání. Vězení v pravidelných intervalech a hrozba naprosté sebedestrukce. Dnes Pavel pracuje a žije s rodiči, kteří mu dali tentokrát skutečně poslední šanci. Tu dal ostatně i Pavel sám sobě.

Více...

Betonová čekárna na DLUHY

Za branami věznice ho čekaly jen dluhy. Jak splácet své závazky a nezbláznit se z toho? David to dokázal.

Více...

Petr

Kluk z paneláku ve špatnou chvíli na špatném místě, který učinil špatné rozhodnutí. Ze studenta se stal svědek vraždy odsouzený za spoluúčast. Namísto přípravy k maturitě se ocitl za mřížemi, kde zlý sen pokračoval. Noční můry mu dělají společnost i na svobodě.

Více...

Alternativní trest je šance, jak zůstat na svobodě

Co je to alternativní trest? Co dělat, pokud mi byl uložen? Má nějaké výhody oproti trestu odnětí svobody? Stojí za to alternativní trest poctivě vykonat?

Více...

LETÁK - Nebojte se zeptat!
LETÁK - Nebojte se zeptat! - k tisku

Petra

Proměna ze studentky v narkomanku je snadná. Cesta od drog a kriminálu k šťastné, zodpovědné a pracující mámě dvou holčiček je mnohem těžší. Petra to dokázala!

Více...

„Pravý trest začíná, když opustíš vězení a nikdo ti nedá práci.“

Zaměstnání a stabilní příjem považujeme za důležité klíče ke snížení rizika recidivy trestné činnosti a zvýšení bezpečí v naší společnosti.   

Více...

Tereza

Dětství 15 let, mládí 5 let, kriminál 16 let, máma – navždy.

Více...

Zdeňka

Jsem velmi spokojená, protože v 51 letech mohu začít znovu.

Více...

Vlasta

„Jakmile se objeví nějakej grázl, ty ho přitáhneš!“ Jaké to je, když si myslíte, že jste na úplném dně, ale pod ním se náhle objeví dno další, a pak ještě jedno... Od čeho se pak vlastně odrazit?

Více...

Honza: Prostě vím, že už neudělám nic, co by mě dostalo zpátky za mříže

Honza byl ještě na střední normální kluk a sportovec. Později se ale zamotal do závislosti na drogách a přidala se i trestná činnost. Dnes má stálé zaměstnání, do vězení se už nikdy nechce vrátit. Trénuje na štafetový běh, který poběží i se svou mámou Víťou. Když byl Honza ve vězení, nezlomila nad ním hůl a podpořila ho v návratu do života bez drog.

Více...

Sylva: Nesmíte mít strach udělat zářez za minulostí. I když to bolí

Sylva je jednou z těch, kdo Yellow Ribbon Run běží v rámci projektu Johnson & Johnson women's challenge. To je projekt, který plní běžecké sny a ještě pomáhá druhým. Se Sylvou jsme si povídali o tom, co ji přivedlo k rozhodnutí běžet se žlutou stužkou.

Více...

Paní Víťa: Nejtěžší pro mě bylo přestřihnout pupeční šňůru

Když syn nebo dcera berou drogy, na vině je určitě špatný příklad v rodině. Kdo ví, co jsou rodiče zač. Takový je častý předsudek okolí, který ale rozhodně neplatí vždycky. Někdy totiž rodiče nemusejí udělat špatně vůbec nic. Paní Víťa je vzdělaná a pracovitá žena, o svého syna se vždycky starala, její trestní rejstřík je čistý jako padlý sníh. Přesto se její syn Honza dostal do problémů s drogami i se zákonem.

Více...

Žlutá stužka

Více...